tarcza antykryzysowa

Tarcza antykryzysowa czy może postępowanie restrukturyzacyjne?

Tarcza antykryzysowa i restrukturyzacja firmy nawzajem się wykluczają – pisze w swoim blogu pan mec. Jakub Ostrowski.

 

ZAPISÓW TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ NIE STOSUJE SIĘ DO PRZEDSIĘBIORCÓW, KTÓRZY SĄ W TRAKCIE POSTĘPOWANIA RESTRUKTURYZACYJNEGO.

Kiedy firma ma kłopoty finansowe w związku z epidemią, to trzeba się poważnie zastanowić, czy warto ubiegać się o pomoc od Państwa czy też raczej wybrać postępowanie restrukturyzacyjne. Dlaczego?

Jak pisze pan mec. Ostrowski – “Dobrodziejstwa jakie otrzymasz w ramach tarczy antykryzysowej nie stosuje się do przedsiębiorców, wobec których otwarto postępowanie restrukturyzacyjne lub złożono wniosek o restrukturyzację.”

Niestety jedyna możliwość to wybór pomiędzy wsparciem jakie daje tarcza antykryzysowa, a postępowaniem restrukturyzacyjnym. Chociaż możliwości tarczy antykryzysowej w wielu przypadkach nie będą wystarczające i nie pomogą wyjść zagrożonemu przedsiębiorstwu z kryzysu.

Mec. Ostrowski radzi podejmowanie chłodnych decyzji bez udziału emocji. Pisze bowiem: “Sprawdzaj, analizuj, nie podejmuj decyzji pod wpływem impulsu”.

Więcej o tarczy antykryzysowej i postępowaniu restrukturyzacyjnym w artykule pana mec. Jakuba Ostrowskiego, pt.: Tarcza antykryzysowa = postępowanie restrukturyzacyjne.

Rozmowa na ten temat z panem mecenasem Ostrowski poniżej:

Zdjęcie: Amy Hirschi

Comments

Be the first to comment on this article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go to TOP