Zadzwoń do nas:  .
Jesteś tutaj: Firmy Motoryzacja Motoryzacja

Motoryzacja

DLACZEGO MOTOCYKLOWE PRAWO JAZDY JEST WAŻNE?

Jazda na motocyklu to niesamowite doświadczenie. Sprawia, że czujesz się niezależny i wolny. To przypływ adrenaliny i emocje niepodobne do tych, jakie daje jazda samochodem. Motocykl pozwala nam poruszać się po mieście bez martwienia się o korki i pozwoli nam zapomnieć jak bardzo może to być irytujące. Zapomnisz również o kłopotach z parkowaniem, które mogą okazać się problemem w gęsto zaludnionych miejscach. Warto zauważyć, że koszty utrzymania motocykla są znacznie niższe niż pojazdu osobowego, co jest kluczowe, biorąc pod uwagę rosnące ceny paliw. Motocyklem możemy podróżować wszędzie, o ile tylko pogoda dopisze, czy to w celach zawodowych, czy dla przyjemności. Ale najpierw trzeba zaliczyć szkolenie na motocykl 125. Jaki jest najlepszy moment na zapisanie się na kurs jazdy motocyklem?

JAKIE WARUNKI TRZEBA SPEŁNIĆ, ABY MÓC PROWADZIĆ MOTOCYKL?

Aby prowadzić motocykl, musisz posiadać prawo jazdy kategorii A. Prawo to pozwala na prowadzenie każdego motocykla, niezależnie od mocy silnika. Z prawem jazdy kategorii A można prowadzić motocykl i przyczepę. Istnieje kilka wymagań, które należy spełnić, aby uzyskać takie prawo jazdy. Musisz mieć minimum 24 lata, ale naukę w szkole jazdy możesz rozpocząć już trzy miesiące wcześniej. Jeśli uzyskałeś już kategorię A2, to sprawa wygląda inaczej. Kurs można rozpocząć w wieku 20 lat, jeśli posiada się już kategorię A2.

Aby stwierdzić, czy jesteś w stanie prowadzić motocykl, wymagane jest badanie lekarskie. Szkoła jazdy Auto-Test może przeprowadzić takie badania w naszym ośrodku, jeśli się na to zdecydujemy. Aby ubiegać się o prawo jazdy kategorii A musimy również ukończyć w tej szkole kurs pierwszej pomocy. Ośrodek oferuje zarówno zajęcia praktyczne jak i teoretyczne, które pomogą Ci zdać egzamin państwowy.